آموزش پرورش ماهی

آموزش پرورش ماهی

تعداد بازدید
75
زمان مطالعه
بـروزرسانـی
۱۳۹۶/۱۰/۲۲
انــتـشـار
۱۳۹۶/۱۰/۲۰
پرینت مقاله
اشتراک گذاری

آموزش پرورش ماهی

آموزش پرورش ماهی (بخشی از آن) را در این پست خواهید دید تا بتوانید ماهی حوضچه خود را پرورش دهید. باید تکنیک هایی را یاد بگیرید. ماهی های آبگیر معمولی مانند ماهی قرمز و … نیاز به نظارت کمتری دارند و به پرورش کمک می کنند. با این حال، اگرمی خواهید برای پرورش ماهی موفقیت آمیز تلاش کنید، چیزهایی وجود دارد که باید بدانید.

افزایش دما

به طور کلی، ماهی های آبگیر خود به خود تخم ریزی خواهد شد، زیرا آنها به نشانه های محیط زیست پاسخ می دهند. مانند بسیاری از حیوانات دیگر، در فصل بهار شروع خواهد شد. مهمترین شاخص فصل تخم ریزی افزایش دما در آب است. اگر میخواهید تخمک زودرس را ارتقا دهید، از بخاری استخر استفاده کنید تا درجه حرارت را به حدود ۷۴ درجه فارنهایت یا ۲۳ درجه سانتیگراد افزایش دهید. این به طور کلی باعث تخم ریزی می شود. آوردن ماهی های کوچکتر به یک مخزن داخلی، همین کار را انجام می دهد.

ماهی همچنین به روزهای طولانی پاسخ می دهد.

بخاری استخر

 

مرحله دوم – محل تخم

تخم های جدید نیاز به جایی برای چسباندن و خروج دارند. اگر شما نوعی رسانه را برای آنها تهیه کنید، برای تخم ها امن تر خواهند بود و شما قادر خواهید بود که آنها را کنترل کنید. همچنین اجازه می دهد تخم را به راحتی حرکت دهید. از یک چوب پنبه ای که با نخ کشیده شده است استفاده کنید. رشته های آویزان رسانه ای خوب برای تخم ها هستند. شما همچنین می توانید از همیشه سبز شاخه با هم گره خورده و در آب آویزان کنید. گیاهان مصنوعی آب نیز یک گزینه هستند.

مرحله سوم – تماشای تخم ها

جنسیت ماهی های قرمز به اندازه کافی مشخص نیست، اما شما ماهی های نر را نسبت به ماهی های ماده در اطراف حوضچه  خواهید دید.

نکته – ماهی ها را در کجا پرورش دهیم؟

بعد از اینکه شما آموزش پرورش ماهی را در حد کافی دیدید، توصیه ما به شما این است که برای شروع میتوانید از استخر هایی استفاده کنید که به ابعاد دلخواه تولید شده و قابل حمل و نقل و انتقال باشد، برای نمونه شما میتوانید به قسمت نمونه کارهای ما رفته و نمونه هایی از این نوع استخر ها را مشاهده کنید، که با قیمت مقرون به صرفه آن کمک زیادی در قدم اول پرورش ماهی به شما می کند.

توصیه امروز: استخر پرورش ماهی تیپ ۳

آیا این مقاله مفید بود؟

از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیاز از رای

اولین نفر باشید که رای میدهد!