رطوبت-عایق-استخر

رطوبت چیست ؟

تعداد بازدید
54
زمان مطالعه
بـروزرسانـی
۱۳۹۹/۰۸/۰۲
انــتـشـار
۱۳۹۶/۰۶/۳۱
پرینت مقاله
اشتراک گذاری

رطوبت

به هوای بدون بخار آب هوای خشک رطوبت می گویند که این نوع هوا معمولاً وجود ندارد

هوا مرطوب

در جو هوای بیابان که هوای خشک به همراه هوای با رطوبت وجود دارد هوای مرطوب می‌گویند.

مرطوب ساختن هوای خشک

تبخیر،عامل آن است که منبع آن سطح اقیانوس و آبهای سطحی است که باعث به وجود آمدن بارندگی است.

رطوبت سنج

میزان رطوبت را به وسیله رطوبت سنج اندازه گیری می کنند.

دمای کره زمین

یکی از عوامل در متعادل نگه داشتن دمای کره زمین بخار آب موجود در جو میباشد. اگر در جو مقدار بخار آب کم باشد اختلاف درجه حرارت بسیار زیاد می‌شود.

جلوگیری از نفوذ رطوبت در ساختمان ها

می توان از نفوذ رطوبت ها جلوگیری کرد در گذشته از عایق هایی که به وسیله گرما آنها را به سقف و دیوارها متصل می کردند استفاده  می‌شد اما امروزه با وجود عایق های نسل جدید به نام نانو ممبران و ژئو ممبران میتوان در کوتاهترین زمان و با هزینه کمتر نسبت به عایق های نسل گذشته سقف ها را عایق بندی کرد.

مزایای نانو ممبران و ژئو ممبران نسبت به عایق های نسل گذشته

عایق های نسل جدید هرگز پوسیده نشده و در مقابل گرما و سرمای دراز مدت در سال های بیشتری نسبت به عایق های گذشته دوام دارد ( همچنین آسیب کمتری به محیط زیست وارد می کند) و نصب آن در کوتاهترین زمان ممکن صورت میگیرد و هزینه ی نصب آن نسبت به عایق های نسل گذشته کمتر می باشد.

نکته بسیار جالب

از این عایق ها در استخر های کشاورزی ، تفریحی ، ذخیره آب و حتی استخر پرورش ماهی میتوان استفاده کرد. نکته قابل توجه این است که به کمک عایق های نسل جدید میتوان استخر هایی ساخت که  قابل جا به جا شدن و پرتابل باشد ( در ابعاد دلخواه). که تا کنون استخر پرورش ماهی قابل  در ابعاد مختلف و دلخواه را شرکت نانو سازان کاسپین برای مخاطب های آن ساخته و تحویل داده که میتوانید در قسمت نمونه کار ها ،آنها را مشاهده کنید.

برای کسب اطلاعات بشتر و مشاوره رایگان میتوانید با شماره ۲۶۳۱۶۸۵۵-۰۲۱ تماس بگیرید یا با ارسال عدد ۱ به شماره ۰۹۳۸۱۰۱۶۵۰۱ در کمترین زمان منتظر تماس از سوی پرسنل شرکت نانو سازان کاسپین باشد .

آیا این مقاله مفید بود؟

از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیاز از رای

اولین نفر باشید که رای میدهد!