ایزولاسیون و نانو ممبران در استخر پرورش ماهی

ایزولاسیون چیست و ایزولاسیون با نانو ممبران چه مزیتی دارد

تعداد بازدید
83
زمان مطالعه
بـروزرسانـی
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
انــتـشـار
۱۳۹۶/۰۶/۳۱
پرینت مقاله
اشتراک گذاری

ایزولاسیون چیست و ایزولاسیون با نانو ممبران چه مزیتی دارد ؟

ایزولاسیون یا عایق بندی رطوبتی به کلیه فرآیندها جهت آب بندی و جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب از یک سطح و لایه به سطح دیگر می باشد . که روش های مختلفی برای این عملیات و این مقصود وجود دارد .

عایق های مختلفی جهت ایزولاسیون ساختمان ها و سازه ها موجود است ولی بهترین و ماندگار ترین عایق ها ، عایق هایی هستند که با گذشت زمان دچار پوسیدگی و تغییر حالت نشوند و از این بین خانواده ممبران ها بهترین انتخاب می باشند.

برج های مسکونی

برج های مسکونی و یا تجاری و استخر های پرورش ماهی از جمله سازه هایی می باشند که به دلیل مدت بهره برداری طولانی از آنها از بالاترین استانداردهای مهندسی در طراحی و ساخت آنها استفاده می گردد.

بزرگترین ریسک در طراحی

بزرگترین ریسک در طراحی هر سازه بتونی مسلح و یا فولادی، رطوبت و آب می باشد که در دراز مدت بیشترین تخریب را در سازه به وجود می آید.

در فونداسیون ساختمان

در فونداسیون ساختمان با توجه به هزینه های بسیار بالای گودبرداری و همچنین وجود رطوبت و آبهای زیر سطحی که معمولاً همراه با خورنده های شیمیایی میباشند حساسیت آب بندی دو چندان می شود.

عدم استفاده از سیستم آب بندی مناسب

عدم استفاده از سیستم آب بندی مناسب در فونداسیون ساختمان پشت بام و سرویس ها هر کدام به نوبه خود خسارات و هزینه های فراوانی را به دنبال خواهد داشت.

انتخاب عایق مناسب

انتخاب عایق مناسب جهت این امور بسیار حائز اهمیت است. اکثر عایق های متداول جهت این امور به راحتی و با کوچکترین نیرویی، پس از گذشت چند سال دچار ترک خوردگی شکستگی می‌شوند و یا به مرور زمان تغییر ماهیت داده و خاصیت نفوذ پذیری خود را از دست می دهند.

این امر در نانو ممبران

این امر در نانو ممبران به دلیل مقاومت گسیختگی بالا و حالت کشسان بالا و همچنین خاصیت ازدیاد طول و خواص فیزیکی و شیمیایی منحصر به فرد دیگر آن اتفاق نیفتاده و همچنین با توجه به عدم پوسیدگی پی وی سی امکان تجزیه آن غیر ممکن است.

آیا این مقاله مفید بود؟

از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیاز از رای

اولین نفر باشید که رای میدهد!