استخر پرورش ماهی و کسب درآمد از آن

استخر پرورش ماهی و کسب درآمد از آن

تعداد بازدید
675
زمان مطالعه
بـروزرسانـی
۱۳۹۶/۱۱/۰۷
انــتـشـار
۱۳۹۶/۱۱/۰۷
پرینت مقاله
اشتراک گذاری

استخر پرورش ماهی و کسب درآمد از آن

در این بخش ما تصمیم داریم استخر پرورش ماهی و کسب درآمد از آن را توضیح دهیم ، پس تا آخر این مطلب با ما باشید.

 

نیاز به ۱۰ میلیون تومان برای شروع دارید !!!

تقریبا در اکثر کار هایی که میخواهید انجام دهید نیاز به مقداری سرمایه دارید ، اما واقعا برای شروع نیاز به اینقدر سرمایه هست؟

خب بدیهی است که اگر هرچقدر بیشتر پول داشته باشید میتواتید برای کسب و کار خود هزینه کنید و نتیجه لازم را ببینید اما برای شروع ،نیاز به این مقدار سرمایه نیست.

اگر بخواهید برای اجرای استخر پرورش ماهی و پرورش ماهی در آن یک زمین خریداری یا اجاره کنید ، و یک یا چند استخر بتنی درون آن احداث کنید و هزینه هایی مانند تامین آب ، برق مصرفی ، خرید پمپ و.. را باهم جمع کنید، سرمایه ای که لازم دارید خیلی بیشتر از ۱۰ میلیون تومان است.

اما چاره چیست؟

برای شروع میتوانید از زمین منزل خود استفاده کنید ، نیازی به ساخت استخر بتنی نداری ، میتوانید بجای  صرف هزینه ی ساخت استخر پرورش ماهی بتنی ، از استخر های جدید با قابلیت حمل و نقل به مکان دلخواه که دارای مقاومت مطلوب هستند استفاده کنید که تقریبا با پولی که برای استخر های بتنی صرف میکنید ، با همان پول دو یا چند عدد از این نوع استخر  ها را میتوانید با ابعاد دلخواه ساخته و استفاده کنید. تصاویر زیر را مشاده کنید.

 

توجه: برای نمایش تصاویر در اندازه اصلی روی آنها کلیک کنید

استخر پرورش ماهی و کسب درآمد از آن
استخر پرورش ماهی در منزل
استخر پرورش ماهی و کسب درآمد از آن
استخر پرورش ماهی در منزل
استخر پرورش ماهی و کسب درآمد از آن
استخر پرورش ماهی در باغ و باغچه
استخر پرورش ماهی و کسب درآمد از آن
استخر پرورش ماهی در لب ساحل

اگر توجه کرده باشید هرکدام از این استخر ها در مکان های مختلفی بودند . پس در هر مکان میتوانید از آن استفاده کنید.

 

ماهی قرمز پرورش دهید ( ماهی زینتی )

ماهی های قرمز تقریبا در اواسط فصل بهار و اردیبهشت ماه  شروع به تخم کشی می کنند. درون استخر ها باید آب تازه بریزید و به ازای هر ماهی ماده ۲ ماهی نر درون آن قرار بدهید که هر ماهی ماده با دو نر جفت گیری کنند. اگر از تحریک کننده ها استفاده نکنید ، حدود سه شب طول می کشد تا ماهی ها به تخم ریزی برسند ، این در حالی است که با استفاده از محرک ها ، این زمان کمتر می شود.

 

ماهی های قرمز از نوع ماهی گرم آبی هستند و شما برای پرورش آن نیاز به وسیله های گرمایشی برای استخر تان دارید.

 

بعد از سه روز ماهی ها از تخم بیرون می آیند و از آن لحظه شروع به رشد می کنند. با شروع شدن فصل  گرما رشد ماهی ها سریعتر میشود این در حالی است که باید غذایشان کمتر شود. تمام تلاشتان را برای پرورش ماهی در نیمه اول سال کنید که در نیمه دوم و در فصل سرما رشد ماهی ها بسیار کند است. تقریبا بعد از ۱۰ ماه وقت توزیع ماهی ها به بازار است که تقریبا در ماه های بهمن و استفند می شود و شب عید هم فروش آن به اوج می رسد.

پرورش ماهی آکواریومی

اما اگر ماهی های آکواریومی پرورش دهید ، اکثرا بچه زا هستند و سود آن تقریبا مقطعی نیست و شما در تماس سال می توانید آن را پرورش داده و به به نظر میرسد به صرفه تر باشد.

 

توجه : ماهی قرمز متعلق به شب عید نیست .

فرقی نمی کند شما ماهی قرمز پرورش دهید یا ماهی آکواریومی . هر کدام از آنها را میتوانید با سازگار کردن محیط پرورش به  طبیعت ماهی ها ، آنها را پرورش هید. بیشتر ماهی های رنگ ولعاب دار ماهی های وارداتی هستند که شما میتوانید با کسب تجربه ی لازم دست بر آتش بزنید و حتی میتوانید این نوع ماهی ها را صادر کنید.

کشور ترکیه مشتری ماهی های زینتی می باشد .

نتیجه

شروع هرکاری سختی خود را دارد . از ضرر کردن نترسید ، فقط به فکر کار خود باشید و تجربه ی خود را در این زمنیه بالا ببرید ، قطعا ضرر نخواهید کرد . بدیهی است که با داشتن کارگر های کمتر سود بیشتری را میتوانید برای خود به ارمغان بیاورید.

 

حرف آخر

شما میتوانید استخر پرورش ماهی که صورت پیش ساخته و قابل حمل و با قیمت ارزان است تهیه کنید . شرکت ما یکی از شرکت هایی است که این نوع استخر ها را بسیار مقرون به صرفه تر از نمونه های مشابه خود و با ابعاد دلخواه شما تولید و ارائه می کند. تمام تصاویری که در بالا مشاهده کردید تولید شده شرکت نانو سازان کاسپین می باشد.برای شاهده نمونه های بیشتر میتوانید نمونه کارها ما را ببینید.

 

برای مشاوره رایگان میتوانید با ما در تماس باشید:

شماره تماس: ۰۲۱۲۶۳۱۶۸۵۵
تلگرام: @nanosazan
مدیر تولید : @Modirnanosazan

 

توصیه ما : استخر پرورش ماهی فایبرگلاس

 

آیا این مقاله مفید بود؟

از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیاز از رای

اولین نفر باشید که رای میدهد!