افتتاح دو پروژه ماهیان خاویاری گتوند و میگوی هندیجان

تعداد بازدید
220
زمان مطالعه
2 دقیقه
بـروزرسانـی
۱۴۰۲/۰۷/۲۶
انــتـشـار
۱۴۰۲/۰۲/۱۰
پرینت مقاله
اشتراک گذاری

همزمان با سفر ریاست جمهوری به خوزستان در روز هفتم اردیبهشت ماه سال جاری پروژه ۱۷۵ تنی ماهیان خاویاری گتوند و طرح ۳۹۵ هکتاری پرورش میگو در هندیجان به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران، همزمان با سفر ریاست جمهوری، سرپرست وزارت جهادکشاورزی، رئیس سازمان شیلات ایران و هیات همراه به استان خوزستان دو پروژه شیلاتی افتتاح می شود.

مجتمع ۳۹۵ هکتاری میگوی هندیجان دارای ۱۰ مزرعه و در ۱۵ کیلومتری شهرستان هندیجان واقع شده است و دارای ظرفیت تولید سالانه ۹۰۰ تن بوده، برای ۲۵۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد می کند و با اعتباری بالغ بر ۱۰۷۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی و اعتبارات دولتی آماده وارد شدن به عرصه تولید است.

بهره برداری از پروژه ۱۷۵ تنی پرورش ماهیان خاویاری گتوندهمچنین طی مراسمی رئیس سازمان شیلات ایران و هیات همراه از واحد ۱۷۵ تنی پرورش ماهیان خاویاری گتوند که ظرفیت تولید سالانه ای معادل ۱۷۵ تن گوشت و ۵ تن خاویار را دارد بازدید و افتتاح می کنند. 

استخر پرورش ماهی

ماهیان خاویاری ویژگی‌های خاصی دارند. عموماً اندازه‌های بسیار بزرگی تا ۱۵۰۰ کیلوگرم و هفت متر دارند، بخش‌هایی از اسکلت آن‌ها غضروفی بوده و عموماً برای تخمگذاری به رودخانه‌ها مهاجرت می‌کنند.

این ماهی‌ها پلی پلوئید بوده و دارای دو، چهار یا هشت ست یا مجموعه کروموزومی هستند. این ماهی‌ها معمولاً در عمق آب هستند.

همچنین این ماهی های خاویاری بیشترین طول عمر در میان تمامی ماهیان را داشته و برخی از گونه‌ها در بیست سالگی به بلوغ رسیده و تا ۱۰۰ سال عمر می‌کنند.

پرورش ماهی خاویاری

شرکت نانوسازان با ساخت استخر های پیش ساخته خود با قیمت مناسب و کیفیت درجه یک این فرصت عالی را برای ابزی پروران و حتی کسانی که تمایل به انجام این کار را دارند را مهیا نموده است .
اکنون ظرفیت تولید وسیع و نیروی انسانی کارآزموده و ورزیده ای در بخش‌های تحقیقاتی، اجرایی و بهره‌برداری وجود دارد که نشان‌دهنده ظرفیت بالای کشور برای افزایش تولید است و همچنین لازم به ذکر است که با راه اندازی استخر های پیش ساخته سرعت رشد ابزی نیز میتواند بیشتر شود و این یکی از مزایای بسیار مهم استخر های پیش ساخته است .

به این صورت که شما میتوانید با پرداخت هزینه کمتر جهت راه اندازی استخر های پیش ساخته نسبت به استخر های بتنی و یا خاکی … هم سرعت رشد ابزی بالاتری داشته باشید و هم درامد بالایی را از این راه نوین کسب کنید .

استخر پیش ساخته


در صورتی که موضوع تولید در اولویت کار همه دستگاه‌ها قرار بگیرد، می‌تواند رشد جهشی را تجربه کند و دیگر با مساله گرانی مواجه نخواهیم شد.

استخر ماهی

آیا این مقاله مفید بود؟

از ۱ تا ۵ چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیاز از رای

اولین نفر باشید که رای میدهد!